30

Tuesday, May

Naklejka na legitymacje

Szkolenie z asertywności
 /  /  /  /  /  / Szkolenie z asertywności
Szkolenie z asertywności

Szkolenie z asertywności

Szkolenie z asertywności
Asertywność to bardzo istotna cecha, która niezmiernie przydaje się w życiu. Pozwala na wyrażanie własnej opinii, buduje siłę charakteru, niejednokrotnie ułatwia unikanie błędnych decyzji. Już na poziomie edukacji wczesnoszkolnej dzieci powinny mieć do czynienia z odpowiednim szkoleniem w tym kierunku. Jak wygląda trening asertywności w szkole?

Nauka asertywności w szkole podstawowe informacje

Przyswajanie asertywnych zachowań odbywa się na godzinie wychowawczej, po szkole w ramach zajęć dodatkowych lub na wycieczkach szkolnych. Tego typu spotkania prowadzone są przez profesjonalnych trenerów interpersonalnych. Oprócz wiedzy teoretycznej uczniowie biorą udział w różnych scenkach i zabawach psychologicznych.

Przykładowy przebieg spotkania

Jak szkolenie z asertywności wygląda zatem w praktyce? Gdy już uczestnicy dobrze poznają znaczenie słowa „asertywność”, przystępują do działań, które mają na celu rozwijanie w nich tej umiejętności. Jednym z punktów programu treningu jest odgrywanie scenek, w których zadaniem jest obrona własnego zdania, a także sytuacji z życia wziętych, podczas których uczniowie zwykle czują się skrępowani.

About the author:

Related posts