Suplementy na poprawę pamięci

Razem z wiekiem wszyscy chcemy uniknąć strat pamięci. Czy suplementy diety, takie jak ginkgo biloba oraz żeń-szeń są w stanie pomóc?

Strata pamięci ambarasuje wielu z nas, kiedy zaczynamy się starzeć. Można się zastanawiać, czy staniesz się jednym z 10 milionów pokolenia wyżu demograficznego, u jakiego rozwinie się schorzenie Alzheimera. A może po prostu wyszukujesz sposobów na intensyfikację własnej pamięci za pomocą odżywek wspomagających pamięć? Bez baczenia na to, jaka jest odpowiedź bez żadnego ale czytaj dalej!

Suplementy na poprawę pamięci z potencjałem

Choć na rynku dostępnych jest wiele “boosterów mózgu” – większość z nich nie ma za sobą testów, jakie zdołałyby zaaprobować ich efektywność co do poprawy pamięci. Ginkgo biloba to taki, który okazuje się o wiele bardziej obiecujący, aniżeli dużo innych oraz jest powszechnie wykorzystywany w Europie w wypadku otępienia wynikającego ze zmniejszonego transferu krwi. Ginkgo biloba ma skłonność do poprawy przepływu krwi w małych naczyniach, co przekłada się na poprawniejszą pamięć.

Jednakowo miłorząb jest korzystny w wypadku otępienia. Ponadto, co poniektóre badania demonstrują korzyści z przyjmowania suplementów połączonych z tym składnikiem w aspekcie nastroju, czujności oraz zdolności umysłowych u zdrowych ludzi. Niewątpliwie, konieczne są dalsze badania, by posiadać pewność co do tych rezultatów – niemniej niemniej jednak nie szkodzi posmakować samodzielnie.

Oto parę innych suplementów na poprawę pamięci, które mogą mieć również pewny potencjał:

Kwas tłuszczowy omega-3 – preparaty z oleju z ryb Omega-3 wzbudzają ogromne zamiłowanie. Badania oznajmiają, że wyższe spożycie kwasów tłuszczowych omega-3 jest silnie powiązane z niższym niebezpieczeństwem choroby Alzheimera.

Witamina E – chociaż witamina E nie pomniejsza ryzyka rozwoju choroby Alzheimera, ma prawo spowolnić jej progresję.

Żeń-szeń azjatycki – zioło, które jest czasami wykorzystane z ginkgo biloba, może wspomóc w radzeniu sobie ze zmęczeniu oraz podwyższeniu jakości życia. Też jednak dostrzeżono przy jego przyjmowaniu korzyści płynące względem pamięci.

Jest zatem w czym wybierać!

You may also like...