30

Tuesday, May

Naklejka na legitymacje

Gry ćwiczące umysł
 /  /  /  /  /  / Gry ćwiczące umysł
Gry ćwiczące umysł

Gry ćwiczące umysł

Przykłady gier ćwiczących umysł
Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego pies tak bardzo cieszy się, kiedy wychodzi na dwór? Pewnie odpowiesz sobie teraz po cichu: „Ponieważ musi załatwić swoje potrzeby fizjologiczne”. Otóż jest to błędne przekonanie. Czworonóg chętnie wychodzi na spacer, ponieważ gdy poszukuje nowych zapachów, stymuluje swój mózg. My, ludzie, niestety o tym zapominamy. Każdego dnia wykonujemy rutynowe czynności, tym samym zaniedbując rozwijanie w sobie zdolności przetwarzania danych. Warto więc pomyśleć o treningu umysłowym, który przyczyni się do powstania nowych połączeń nerwowych.

Gry pamięciowe

Za przechowywanie pamięci krótkotrwałej odpowiada kora przedczołowa. W celu jej pobudzania i ciągłego wzmacniania przynajmniej 2 razy w tygodniu powinieneś grać w tzw. „pamięciówki”. Przykładem jest popularna gra „Memory”.

Puzzle – kiedyś bardziej doceniane, dziś zapomniane

Gry ćwiczące umysł to wszelkiego rodzaju łamigłówki. Zamiast scrollować bezmyślnie strony internetowe, usiądź przy stole i postaraj się połączyć puzzle w jeden obrazek. W ten sposób pobudzasz swój mózg do pracy, a jednocześnie wyciszasz swój organizm.

About the author:

Related posts