Zawody mistrzowskie w piłkę ręczną

 

15 stycznia tego roku rozpoczęło się w Polsce wydarzenie sportowe, które przyciągnęło tłumy fanów. Chodzi o Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn, które trwać będą aż do 31 stycznia. Czynnikiem, który niewątpliwie przyczynił się do ich ogromnej popularności wśród Polaków, jest udział naszej reprezentacji, która radzi sobie naprawdę bardzo dobrze.

Szesnaście drużyn w starciu o tytuł mistrza Europy

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn to zawody, w których uczestniczy szesnaście drużyn wyłonionych w mających wcześniej miejsce eliminacjach. Zwycięstwo marzy się każdej drużynie, ale przypadnie w udziale tylko jednej z nich. Marzy o nim każda reprezentacja, której udało się zakwalifikować do udziału w mistrzostwach. Otwiera ono bowiem drogę do udziału w Letnich Igrzyskach Olimpijskich, które będą miały miejsce w tym roku. Na zaszczyt ten zasłużą także zdobywcy srebrnego oraz brązowego medalu. Dwie drużyny, które nie wygrają, ale zdobędą wysokie miejsce, które jednak nie daje kwalifikacji olimpijskiej, dostaną prawo udziału w turniejach eliminacyjnych. Walczą o to reprezentacje narodowe następujących państw:

 

  • Polska;

  • Dania;

  • Chorwacja;

  • Niemcy;

  • Słowenia;

  • Hiszpania.

 

Trójkolorowa maskotka mistrzostw wybrana!

Już od naprawdę dawna wszystkie mistrzowskie imprezy sportowe mają swoje logo oraz maskotkę. W związku z tym w tym wypadku nie mogło być inaczej. Logo jest dziełem Artura Gosiewskiego, który dość zaskakująco sięgnął tylko po trzy kolory: biel, czerwień i szlachetne złoto. Dwie pierwsze barwy to nasze kolory narodowe. Ich zastosowanie jest więc absolutnie zrozumiałe. Ostatni kolor symbolizuje zwycięstwo, do którego dążą wszystkie drużyny startujące w zawodach. Projekt logo zaprezentowano 22 kwietnia 2013 roku. Maskotkę poznano rok później – 20 grudnia 2014 roku. Imię, której jej nadano – High Five – to efekt przeprowadzonego konkursu. Nadesłano na niego aż siedemset ciekawych propozycji. Było się więc nad czym zastanawiać.

 

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn to impreza sportowa na najwyższym światowym poziomie. Rozgrywana jest u nas w kilku miastach, wśród których nie mogło zabraknąć między innymi Katowic oraz Wrocławia. Doskonale wyposażone nowoczesne hale sportowe sprawiły, że zawodnicy mogą w pełni skoncentrować się na grze, zapewniając kibicom emocje na najwyższym poziomie.

 

Każdy miłośnik sportu w Polsce marzy o tym, aby tego rodzaju imprez odbywało się u nas jak najwięcej. Miejmy nadzieję, że tak właśnie będzie i polscy kibice nie będą musieli już jeździć po świecie, aby dopingować swoich zawodników, którzy reprezentują coraz wyższy poziom.

 

Autorem artykułu jest: http://sport-transfer.biuroprasowe.pl/