Tumblr czy Posterous

Coraz większą popularnością cieszą się blogi, gdzie obok krótkich wpisów można zamieszczać zdjęcia. Są to specjalne portale przystosowane do tego, aby pokazywać nasze ładne zdjęcia w dobrej jakości. Dzięki temu nie musimy męczyć się z ustawieniem takiego zdjęcia w odpowiedniej pozycji na stronie ani nie musimy go pomniejszać, ponieważ strony przyjmują fotografie wysokiej jakości. I tak jednym z takim serwisów jest posterous, kolejnym bardzo popularnych za granicą z pewnością tumblr. Wiele osób zastanawia się, który z tych serwisów jest lepszy. Strony te różnią się przede wszystkim tym, w jaki sposób pisane są posty. W Tumblr istnieją specjalne zakładki, w których możemy sobie wybrać rodzaj treści, jakie chcemy zamieścić na stronie. I tak możemy napisać post, wkleić zdjęcie, cytat, link, plik audio lub video. Możliwości jest wiele i każda zostanie zamieszczona w odpowiedniej kategorii.

W Posterous piszemy nasze wpisy w specjalnym edytorze tekstu, który bardzo przypomina ten znajdujący się w WordPress. Dodatkowo można tę stronę obsługiwać z gmaila, który ostatnimi czasy cieszy się ogromną popularnością wśród internatów i nic nie zapowiada, że to się odmieni. Jedni docenią to, że w tym programie można tworzyć teksty jak w zwykłym edytorze, to znaczy łączyć różne formy bez konieczności przyporządkowywania naszego wpisu do poszczególnych kategorii. Szczególnie jeśli mamy tekst złożony dajmy na to z cytatu, pliku audio i jeszcze dodatkowo pliku video. Jeśli chodzi o wizualne aspekty tumblr z pewnością większości użytkowników bardziej spodoba się tumblr, ponieważ można w nim zmieniać tło, a także czcionkę. To świetny blog obrazkowy. Jest to więc naprawdę duże udogodnienie dla wszystkich osób, które lubią spersonalizować swoją stronę. Tym bardziej, że mamy nieskończoną paletę barwną, jedynie czcionek jest troszkę mniej. Jeśli chodzi o komentarze, to w w tumblr nie ma możliwości komentowania wrzutów, ewentualnie istnieje możliwość zainstalowania dodatkowego pakietu, gdzie będzie można zamieszczać swoje komentarze.
Posterous jest stroną, która ma doskonałe możliwości łączenia jej z innymi serwisami takimi jak flickr, picassa, vimeo, blogger czy xanga. Jest całe mnóstwo stron, które można połączyć z naszym profilem na tej stronie, co daje możliwość łączenia treści bez konieczności wrzucania tej samej wiadomości kilka razy na różne profile. W Posterous jest także tak, że blog może prowadzić większa liczba osób i nie muszą oni mieć założonych kont w serwisie, wystarczy gmail. Podsumowując osoby, które chcą zamieszczać dłuższe teksty powinny skupić się na prowadzeniu Posterous, dla tych, którzy cenią sobie przede wszystkim warstwę wizualną polecamy równie dobry i ładny portal Tumblr.