Rehabilitacja Kraków

W medycynie możemy dokonać podziału na medycynę konwencjonalną i nie konwencjonalną. Podobnie jest w rehabilitacji z tym, że podział taki może dotyczyć różnych metod stosowanych w diagnozie i leczeniu dolegliwości pacjentów. Wybrany ośrodek rehabilitacyjny lub miasto może nam wiele zaoferować pod względem rehabilitacji i tak szukając: rehabilitacja Kraków oprócz tradycyjnych metod i terapii może nam zaoferować nowsze i zupełnie nowatorskie metody albo te, które są stosowane od lat, ale ulegają unowocześnieniu i udoskonaleniu co działa tylko na korzyść pacjentów.

Do takich metod na pewno możemy zaliczyć Medical Taping Concept, którą w największym uproszczeniu możemy określić jako leczenie plastrami. Plastry te grubością i elastycznością mają naśladować ludzką skórę i naklejenie ich w odpowiednim miejscu stymuluje pracę mięśni, a przez skórę stymulowane są też nerwy i naczynia krwionośne, co udoskonala krążenie a tym samym przyspiesza proces gojenia i regeneracji. Zaletami stosowania tej metody są między innymi: łagodzenie bólu, stymulacja mięśni osłabionych i ich jednoczesna regeneracja, zmniejszenie ucisku mięśni za bardzo napiętych, poprawa stabilności, usuwanie obrzęków spowodowanych złym krążeniem krwi, ochrona dla stawów, korekcja postawy ciała oraz uwolnienie od bólu głowy. Plastry można nosić kilka dni i dzięki ich elastyczności i podobieństwu do ludzkiej skóry nie będą one przeszkadzać w codziennych czynnościach.

Inną metodą jest chiropraktyka, która poprzez mobilizację kości czaszki, kręgosłupa, kończyn dolnych i górnych oraz miednicy ma oddziaływać na człowieka w celu przywrócenia mu dobrego zdrowia. Mobilizacja kości w naszym ciele musi odbywać się łagodnie, gdyż konsekwencją stosowania tej metody jest usprawnienie działania systemu nerwowego i zdolności naszego organizmu do samoleczenia czyli regeneracji. Bardzo częstym efektem zabiegu chiropraktyki jest oprócz zlikwidowania bólu usunięcie dolegliwości i choroby, o która pozostawała jeszcze w całkowitym ukryciu. najczęściej stosuje się ją przy bólach krzyża, mięśni, kręgosłupa, stawów, ramion, głowy i szyi a także dokuczliwych migren. Rehabilitacja Kraków – takiej frazy należy szukać w sieci.

Metodą leczenia także manualnego jest osteopatia czyli oddziaływanie na nasze kości i mięśni i dążenie do uwolnienia od bólu, poprawę sprawności ruchowej i ozdrowienie naszego organizmu. Specyfika osteopatii polega na tym, że uważają oni iż stan wewnętrzny naszego organizmu może odbijać się w bolesności naszych kości i mięśni i odwrotnie. Poprzez sprawne funkcjonowanie mięśni, które otulają kości a te narządy i wtedy nasz organizm sam może się uleczyć. Ważne jest by mięśnie były rozluźnione bo wtedy żywiej krąży krew i dotlenia cały organizm i jednocześnie usuwa z niego toksyny, arozluźnione mięśnie zużywają mniej energii, którą możemy inaczej wykorzystać. Dla osteopatów wszystko w naszym ciele na zewnątrz i wewnątrz jest ze sobą powiązane i zależne i złe funkcjonowanie jednego organu wywołuje dysfunkcje w całym ciele. Osteopatia to poniekąd leczenie mięśni przez dotyk, który pozwala zdiagnozować dolegliwości całego naszego organizmu. Wykorzystuje się ją w diagnozie i leczeniu między innymi takich schorzeń: bóle mięśni, kręgosłupa, ramion, głowy, także migren, wad wzroku i słuchu, wad postaw kręgosłupa i skoliozy u dzieci i młodzieży, stres, odgięcie kręgosłupa doznane podczas wypadku, a nawet zapalenie zatok czy bóle brzucha trudne do zdiagnozowania.