Odzież reklamowa – największy producent

Ostatnim czasy dużym echem w mediach odbiła się sprawa zamalowania graffiti na murach Służewca, co dokonała znana marka ubrań dla młodzieży. Ich kampania została bardzo źle przyjęta, dlatego też wiele mediów skrytykowało działania firmy. Doszło nawet do zbiorowego bojkotu produktów marki przez młodych ludzi, co odbijało się w znaczący sposób na sprzedaży w tej firmie. Młodzi ludzie uznali, że nie będą nosili ubrań tej marki, ponieważ działa ona nie fair i niszczy dorobek kultury tylko w tym celu, aby zwiększyć swoje zyski i tak ogromne.

Mowa oczywiście o marce Adidas, która próbuje zdobyć serca i portfele młodzieży na całym świecie. Oprócz tego, że tworzy nową linię sportową, która zwykle pojawia się na stadionach w czasie igrzysk olimpijskich, a także wszelkiego typu zawodów sportowych, to także próbuje wkraść się na ulice wielkich miast. Adidas chce być marką dla młodych ludzi, którzy aktywnie spędzają czas, to znaczy chce promować swój wizerunek jako marki kultowej, młodzieżowej, która jest na czasie. Młodzi ludzie, dla których liczy się opinia innych, są zainteresowani produktami firmy. Sami nie wiedzą, że marka ta zamieszczające duże loga na swoich ubraniach, robi to w tym celu, aby wypromować się jeszcze bardziej i znaleźć jeszcze więcej nabywców. Można powiedzieć, że ubrania takiej firmy jak Adidas to typowa odzież reklamowa, gdzie logo odgrywa główna rolę. Zwykle propozycje tej firmy nie są zbyt wyjątkowe, najczęściej to bardzo proste stroje, które spodobają się każdemu, kto ceni sobie luz i swobodę.  Wracając do problem muru na Służewcu,  pokazuje to, że młodzi nie dają się zmanipulować i wyczuwają fałsz różnych koncernów, które w dążeniu do bycia na topie, są w stanie strzelić sobie w nogę.

Oczywiście kampania firmy w tym miejscu była dość niefortunna, ponieważ wiele osób było przyzwyczajonych do graficznych napisów, jakie znajdowały się na murze. Stanowiły one dla nich wartość sentymentalną. Teraz bezpowrotnie zniszczone widnieją tylko na fotografiach. Firma adidas wstrzymała się z malowaniem swojego muralu na murach Służewca,  te czarne miejsca czekają obecnie na nowe graffiti.