Jak gustownie i elegancko zaaranżować ogródek

ogródSztuka to nie tylko malarstwo i inne jej odgałęzienia, które dają nam możliwość nasycenia wzroku pięknie wykonanymi przedmiotami, ale ważna jest sztuka, która pozwala na jednoczesne podziwianie i  użytkowanie przedmiotów wykonanych specjalnie do naszego domu lub ogrodu. Jednym z elementów, które taką sztukę tworzą są grysy i wiele możliwości ich wykorzystania w naszych ogrodach, co sprawia, że możemy podziwiać kompozycje z nich wykonane jak i użytkować je w sposób dla nas najwygodniejszy.

Wymarzony ogród

Alejki i ścieżki w naszych ogrodach mają sprawić dzięki wykorzystaniu na nie takiego materiału jak grysy, abyśmy mogli się swobodnie po nich poruszać, ale podziwiać też ich np. śnieżnobiałą barwę, która podkreśla soczysty kolor trawy czy roślin. Poza tym grysy występują w kilkunastu różnych odcieniach, co pozwala na bardzo oryginalne i kolorowe ścieżki, rabatki czy nawet mozaiki lub inne wzory ułożone w naszym ogrodzie z różnokolorowych grysów.

Ścieżki, kwiaty, rośliny, drzewka

Wybierając je mamy pewność długoletniego ich używania bez strachu, że ulegną odbarwieniu, rozkruszeniu czy innego rodzaju uszkodzeniom, a dokupienie brakujących elementów obecnie też nie stanowi problemu, gdyż kupić możemy około jednego litra lub kilograma czy nawet tonę w zależności od tego, co chcemy zmienić, uzupełnić czy wykonać od nowa. Jeżeli chcemy użyć grysów to możemy to zrobić samodzielnie według naszego gustu i upodobań lub skorzystać z gotowych podpowiedzi. W samym internecie znajdziemy bardzo dużą liczbę zdjęć, które całościowo pokazują wykonany ogród i ozdobiony przy użyciu różnych figurek kamiennych lub drewnianych, roślin tradycyjnych i egotycznych, żwir oraz różnokolorowe i o zróżnicowanej wielkości grysy.

Możemy także podpatrzeć przecież nie całość, ale niektóre rozwiązania stosowane w ogrodach, gdzie grysy także są użyte u naszych przyjaciół, znajomych czy krewnych, bo nie musimy kopiować dosłownie wszystkiego, ale wystarczy, jak popatrzymy nawet na kolory jakie mają użyte grysy i np. my możemy zrobić to inaczej bo użyte zestawienie wcale nam się nie podoba lecz już wiemy, jak zrobić to u siebie, aby było piękne czy bardziej oryginalne. Dobrym rozwiązaniem jest też sięgnięcie do poradników czy przewodników dla amatorów ogrodnictwa, gdzie krok po kroku nauczymy się robić alejki czy ścieżki oraz rabaty, na których królować będą grysy, w odpowiednio dobranych kolorach, ilości i wielkości, co zapewni nam piękny, ale też funkcjonalny i trwały ogród.

Autor: http://produkujemydrzwi.blog.pl