Impulsywnie czy zachowawczo? Jak kupujemy samochody.

zakup używanego samochoduZakup używanego samochodu może być sporym wyzwaniem ale również wspaniałą przygodą. Bardzo istotna jest nasza wiedza na temat motoryzacji, budżet jakim dysponujemy, oraz czas jaki chcemy przeznaczyć na wybór bądź przegląd pojazdów z okolicy.

Jak wybieramy auta

Niemniej ważnymi kwestiami są jednak nasze prywatne preferencje. Duży, pakowny samochód, czy też małe, ekonomiczne i łatwe w parkowaniu auto? Egzotyczne i niezawodne japońskie marki? A może finezyjne i eleganckie włoskie samochody? Motoryzacja to specyficzna gałąź gospodarki. Wiele zakupów dokonywanych jest na podstawie impulsu, bądź wieloletniego uczucia, jakim darzymy pewne samochody, pamiętając jak fantastycznie prezentowały się w filmach czy serialach. Wybór samochodu jest niczym speed-dating. Krótkie randki z obcymi osobami. A nuż któraś z nich wpadnie nam w oko bądź ujmie błyskotliwym żartem. Podobnie jest z samochodami, zwłaszcza z tymi z historią.

Zobacz Gdzie kupować samochody http://sprawdzoneauto.com.pl/2017/09/04/gdzie-kupowac-auta/

Zakup samochodu obarczony ryzykiem

Zakup używanego auta jest niezwykłą przygodą, ale i wielkim ryzykiem. W dobie internetu łatwo znaleźć informacje na temat awaryjności podzespołów każdego z dostępnych na rynku pojazdów, w każdej możliwej konfiguracji silnikowej. Czy jednak poprzedni właściciel dbał o niego jak należy? Czy przeglądy oraz wymiany oleju były dokonywane w oczekiwanych przez producenta odstępach czasu? Gro z istotnych danych, wytrawny znawca motoryzacji wydedukuje w kilka minut podczas wstępnych oględzin. Jeszcze więcej informacji uzyska przy wstępnym przeglądzie samochodu w warsztacie z podstawowym sprzętem. Są jednak pewne bardziej zawiłe sytuacje, które potrafią wypłynąć na wierzch dopiero po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów bądź po zagrzaniu silnika do określonej temperatury. Pamiętajmy również, że kupując samochód w lecie, nie jesteśmy w stanie sprawdzić jak się zachowa przy ujemnych temperaturach, bądź podczas intensywnych opadów.

 Kupujesz sercem czy rozumem?

Podobnie jak w życiu, wszystkie wady partnera możemy poznać dopiero po pewnym czasie współdzielenia z nim/nią życia. Dlatego właśnie rynek aut używanych jest tak bogaty oraz budzi tak gorące emocje. Dodając do równania ogromne ilości pieniędzy jakie przepływają w obu kierunkach, dostajemy mieszankę iście wybuchową. Czy warto więc ryzykować? Czasami nie mamy innego wyjścia ale i tak myślę, że ryzyko jest adekwatne do ilości i siły emocji jakie możemy dostać w zamian oraz czegoś dużo bardziej przyziemnego. W końcu samochody są przede wszystkim środkiem transportu. Mają być niezawodne, wygodne i funkcjonalne. A to, że czasem damy się ponieść i wybierzemy sercem, a nie rozumem? Tak to już w życiu bywa, w końcu to serce bije w naszych piersiach, jak i w samochodach to silniki napędzają całość.