Donice w ogrodzie

W momencie kiedy decydujemy na wybór odpowiednich doniczek do naszego nowego ogrodu, powinniśmy wiedzieć, że musi ona spełniać kilka podstawowych warunków, które zagwarantują, ze nasze rośliny będą rosły i rozwijały się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Kwestią najistotniejsza jest to, aby dobrać donicę do rośliny, ponieważ w zależności od tego jak będzie ona duża, dobieramy wielkość donicy.

Niezwykle istotne jest to, aby pamiętać, że donica, która będzie stałą na zewnątrz musi spełnić kilka warunków, przede wszystkim powinna ona być odporna na działanie promieniowania UV, a także na wilgoć i mróz. Niestety zbyt lekka doniczka będzie narażona na to, że pod wpływem wiatru przewróci się, co doprowadzić może do połamania naszej rośliny. Na pewno nie chcielibyśmy, by tak się stało z naszymi ulubionymi roślinami. Doniczka nie powinna być ani za twarda, czy też gruba, ani też nie powinna być krucha i niestabilna. Ważne jest także to, aby dobierać pojemnik do rodzaju korzenia roślin, ponieważ niektóre gatunki roślin są w stanie zniszczyć doniczkę w bardzo krótkim czasie, rozrywając ją swoimi korzeniami. Kwestią istotną jest także to, aby doniczka miała odpowiednią wysokość, to znaczy doniczka powinna mieć wysokość jednej trzeciej wysokości rośliny. Dzięki temu na pewno roślina będzie bezpieczna i stabilna w takiej donicy. Warto także zastanowić się nad kolorem naszej rośliny, ponieważ tylko wtedy będzie mieli gwarancję, że nasza roślina dobrze prezentuje się w takiej oto donicy. Duże donice ogrodowe to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią zmieniać wystój swojego ogrodu. To niezwykle istotne

W przypadku drzew w doniczek sprawa wygląda trochę inaczej, bowiem jeśli weźmiemy pod uwagę, ze nie każda roślina jest w stanie znieść warunki jakie panują w doniczce. Niezwykle ważne jest to, aby wybrać taki gatunek drzewka, który idealnie rozwija się w doniczce, a będzie to między innymi brzoza brodawkowata, sumak octowiec, a także wierzba babilońska. Piękne gatunki drzewek, które ładnie prezentują się w takich małych pojemniczkach jak donice.