Blogowanie

Ciekawym tematem jest kwestia popularności takich portali jak nasza klasa. Biorąc pod uwagę, że dzisiaj transport jest z pewnością o wiele bardziej sprawny, ludzie powinni spotykać się ze sobą częściej. Mnóstwo ludzi posiada własne auto, a także coraz więcej osób przenosi się do miasta, dlatego wydaje się, że komunikacja między ludźmi jest łatwiejsza. Jednak jak się okazuje, bardzo często ludzie zamiast spędzać czas razem, wolą siedzieć przed ekranem komputera i za jego pośrednictwem kontaktować się z innymi ludźmi.

Komunikacja internetowa z pewnością nie należy do najbardziej innowacyjnych form kontaktowania się ludzi oddalonych od siebie, bowiem w dużej mierze przypomina komunikację osób sprzed wieków, kiedy to ludzie wysyłali do siebie kilkanaście listów dziennie. Można rzecz, nie kontakt przez Internet jest bardziej prymitywny niż kontakt telefoniczny. Kiedyś ludzie korespondowali ze sobą bardzo regularnie, co parę dni, a więc zachowywali kontakt taki, jaki utrzymują między sobą ludzie, którzy regularnie piszą do siebie maile. To oczywiste, że te dwie formy komunikacji nie różnią się zbytnio od siebie. Tak samo pożądana cierpliwość w tej sytuacji, bowiem mail nie jest medium natychmiastowym. Nie ma tu konieczności natychmiastowej reakcji, taką możliwość z kolei daje skype oraz czat, jednak wiele osób rezygnuje z tej formy komunikacji, ponieważ uważa się, że doprowadzana ona do bezsensownej wymiany zdań i pochłania zbyt wiele czasu.

Obecnie bardzo wiele osób angażuje się w tworzenie swojego profilu na naszej klasie czy też formy dziennika internetowego, jakim jest blog. To ogromna szansa dla osób, które pragną tworzyć własne teksty i zamieszczać je w miejscu, gdzie dotrą także inni użytkownicy. Pozwala na komunikację nie tylko ze znajomymi, ale także z osobami, które nie znamy, a z którymi łączą nasz wspólne zainteresowania. Dla osób, które nie chcą, aby ich blog czytały inne osoby, istnieje możliwość ukrycia swoich wpisów. Jednak jeśli decydujemy się na tworzenie własnej strony, warto poddać ją ocenie innych użytkowników, a także dać możliwość wysłuchania racji innej strony.