Bezdech – prosta metoda

Ostatnie badania dokonane przez naukowców z uniwersytetu w Londynie wykazało, że mnóstwo osób, które cierpią na prostatę ma także problemy z bezdechem w trakcie snu. Jest to ciekawa zależność, biorąc pod uwagę, że te dwa dolegliwości nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego. Okazuje się, że osoby, które cierpią na bezdech muszą się często wybudzać, dlatego też częściej im się zdarza uświadamiać sobie, że muszą oddać mocz. Ta zależność jest niezwykle skomplikowana, jednak może mieć podłoże psychiczne. Naukowcy z instytutu w Anglii badali pacjentów w wieku między 55-57 lat czyli takich ludzi, którzy są najbardziej narażeni na takie choroby jak rak prostaty i inne męskie dolegliwości.
U wielu osób, które cierpiały także na bezdech, wykryto także występowanie przerostu gruczołu krokowego. Musieli oni częściej oddawać mocz, właściwie trudno powiedzieć, co bardziej zaważyło na konieczności budzenia się w nocy. Czy była to dotkliwa potrzeba oddawania moczu czy też po prostu wybudzenie spowodowane bezdechem. Być może obie te choroby są naturalną konsekwencja starzenia się organizmu. Jednakże naukowcy doszli do wniosku, że przyczyną budzenia się nie jest potrzeba oddania moczu, ale przypadłość ta, który powodował to, że organizm musiał się wybudzić, ponieważ brakowało mu tlenu. Dlatego też aby leczyć prostatę warto także zadbać o spokojny, równomierny sen. Wiele osób, które na co dzień musi radzić sobie z częstymi wybudzeniami zaleca się wizytę u specjalisty lub też dokonanie samodzielnego badania w zaciszu domowym. Bezdech to prawdziwa zmora.
Proste badanie może dopomóc w określeniu naszego stanu zdrowia, bowiem od snu bierze się nasze samopoczucie, a ale także zdrowie i kondycja całego organizmu. Należy pamiętać, że minimalny czas snu wynosi sześć godzin, a jeśli pewna osoba wybudza się kilkanaście razy w nocy, to oczywiste, że nie może się wyspać. To utrudnia jej normalnego funkcjonowanie, dlatego tak ważne jest, aby nie ignorować chrapania. Tym bardziej, że istnieje możliwość sprawdzenie swojego oddechu w domu.